O&K Konsulting

logo_okkonsulting_logo_pomoc_w_norwegii_dla_polaków_w_norwegii
DOFINANSOWANIE DO PRZEDSZKOLA W NORWEGII

Dofinansowanie do przedszkola w Norwegii

Czy wiesz, że w Norwegii jest dodatkowe wsparcie dla dzieci chodzących do przedszkola? Kto ma prawo do dofinansowania do przedszkola w Norwegii i pod jakimi warunkami?

Przedszkola w Norwegii

Przedszkole to ważna instytucja, na którą wiele rodzin w Norwegii polega, aby zapewnić swoim dzieciom odpowiednie warunki rozwoju i nauki. Chociaż w Norwegii nie istnieją bezpłatne przedszkola, rodzice mogą liczyć na wsparcie finansowe, szczególnie jeśli znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Kto ma prawo do dofinansowania do przedszkola w Norwegii i pod jakimi warunkami?

Zgodnie z norweskim prawem, rodzice dzieci w wieku przedszkolnym mają prawo do dodatkowego wsparcia finansowego. Warunkiem uzyskania tego wsparcia jest przedstawienie kompletnego profilu i wszystkich niezbędnych dokumentów. Wysokość dofinansowania do przedszkola i decyzja o przyznaniu go zależą od poszczególnych gmin.

Ważne dokumenty, które będą Ci potrzebne, to między innymi kody do logowania, rozliczenia roczne, informacje o adresie zamieszkania w Norwegii, numerze telefonu, nazwa i adres przedszkola, a także procentowy udział Twojego dziecka w zajęciach przedszkolnych.

Progi dochodowe przy ubieganiu się o dofinansowanie wynoszą:

  • dochód rodzinny powyżej 500 500 NOK brutto – w przypadku przekroczenia tej kwoty, nie jesteś uprawniony do dodatkowego wsparcia i musisz pokryć 100% kosztów przedszkola.
  • dochód rodzinny niższy niż 500 500 NOK brutto – wtedy koszty przedszkola nie powinny przekroczyć 6% rocznego dochodu rodziny.
  • dochód rodzinny wynoszący 428 000 NOK lub mniej uprawnia dzieci do korzystania z 20 godzin bezpłatnych zajęć przedszkolnych tygodniowo.

Koszty przedszkola w Norwegii, w tym opłaty za pobyt i wyżywienie, nie mogą przekroczyć 2910 NOK miesięcznie. Należy jednak pamiętać, że posiłki w przedszkolach są dodatkowo płatne i ich koszty są zależne od rodzaju posiłków oferowanych w danym przedszkolu. Cena posiłków jest ustalana indywidualnie.

Wnioskujesz o dofinansowanie w Norwegii? Pomożemy!

Dofinansowanie do przedszkola w Norwegii to wsparcie, które ma na celu ułatwienie rodzicom dostępu do edukacji przedszkolnej dla ich dzieci. Zrozumienie zasad i warunków tego wsparcia może znacząco wpłynąć na komfort i stabilność finansową rodzin mieszkających w Norwegii.

Jeśli potrzebujesz pomocy w ubieganiu się o dofinansowanie do przedszkola lub masz pytania dotyczące zasiłków i pomocy w Norwegii, to właśnie dla Ciebie jesteśmy tutaj. Nasza firma OK KONSULTING specjalizuje się w zapewnianiu wsparcia i rozwiązywaniu problemów związanych z życiem w Norwegii. Skontaktuj się z nami, a chętnie Ci pomożemy.

Napisz wiadomość w sprawie dofinansowania do przedszkola w Norwegii

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zgoda na przetwarzanie danych